Keputusan Pemenang FFM 30 Festival Filem Malaysia

Keputusan Pemenang FFM 30 Festival Filem Malaysia|MALAM kemuncak Anugerah Festival Filem Malaysia 2019 (FFM30) bakal diadakan pada 30 Mac 2019, hari Sabtu mulai jam 9 malam yang bertempat di Dewan Plenary, Pusat Konvensyen Antarabangsa Putrajaya (PICC). Anugerah Festival Filem Malaysia 2019 turut disiarkan secara langsung di Astro Ria (104) dan Ria HD (123). Berikut dikongsikan senarai pemenang Anugerah Festival Filem Malaysia 2019 buat rujukan anda.

Keputusan Pemenang FFM 30 Festival Filem Malaysia

Untuk tahun ini, bertemakan ‘Inspirasi Sinemaku’ bakal menyaksikan sebanyak 24 kategori dipertandingkan manakala tiga lagi merupakan anugerah khas (tidak dipertandingkan). Majlis berprestij yang berlangsung di Pusat Konvensyen Antarabangsa Putrajaya (PICC) sebentar tadi dihoskan oleh Adibah Noor dan Nabil Ahmad.

Keputusan Pemenang FFM 30 Festival Filem Malaysia

Berikut dikongsikan maklumat berkaitan senarai pemenang Anugerah Festival Filem Malaysia 2019 (FFM30):

Senarai Pemenang Festival Filem Malaysia 2019

Filem Terbaik :
One Two Jaga (Pixel Play Entertainment)

Pengarah Terbaik :
Namron (One Two Jaga)

Pelakon Lelaki Terbaik :
Rosdeen Suboh (One Two Jaga)

Pelakon Wanita Terbaik :
Datin Seri Umie Aida (Dukun)

Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik :
Hasnul Rahmat (Polis Evo 2)

Pelakon Pembantu Wanita Terbaik :
Nabila Huda (Makrifat Cinta)

Pengarah Harapan :
Quek Shio Chuan (Guang)

Pelakon Kanak-Kanak Terbaik :
Eng Wei Jie (Rise Of The Legend: Lee Chong Wei)

Pelakon Wanita Harapan :
Jaya Ganason (The Farm En Veettu Thottathil)

Pelakon Lelaki Harapan :
Kyo Chen (Guang)

Anugerah Khas Juri 1 :
Paskal The Movie (Asia Tropical Films Sdn Bhd)

Anugerah Khas Juri 2 :
Vedigundu Pasangge (Veedu Production Sdn Bhd)

Anugerah Khas Juri 3 :
Busker (Astro Shaw Sdn Bhd)

Anugerah Karyawan Sepanjang Zaman :
Seniman AR Badul

Anugerah Penggiat Belakang Tabir :
Habsah Hassan

Filem Box Office :
Munafik 2 (Skop Productions Sdn Bhd)

Lakon Layar Terbaik :
Amri Rohaiyat, Fared Ayam & Namron (One Two Jaga)

Sinematografi Terbaik :
Yeong Tuck Wei (Guang)

Cerita Asal Terbaik :
Pitt Haniff, Muhammad Syafiq & Namron (One Two Jaga)

Kostum & Busana Terbaik :
Andy Sulaiman (Dukun)

Penataan Bunyi Terbaik :
Imaginex Studio Sdn Bhd (Pulang)

Penataan Seni Terbaik :
Chan Hsien Yu (Guang)

Kesan Khas Terbaik :
Pixelpost (Dukun)

Penyunting Terbaik :
Raja Affandi Raja Jamaludin (Dukun)

Skor Muzik Asal Terbaik :
Nick Davis (Two Sisters)

Poster Terbaik :
Jazzy Pictures (One Two Jaga)

Lagu Tema Terbaik :
Atma Jiwa, Monoloque (Busker)

Info:
*Keputusan pemenang Anugerah FFM 30 akan dikemaskini dari semasa ke semasa

Artikel Berkaitan:

👉 Live Streaming Anugerah Festival Filem Malaysia 2019

Semoga perkongsian Keputusan Pemenang FFM 30 Festival Filem Malaysia ini dijadikan rujukan buat anda semua!

No comments

Powered by Blogger.